Aktuality

Týždeň mobility prináša zľavy v cestovaní

Cestovanie verejnou osobnou dopravou bude v týždni od 16. do 22. septembra lacnejšie.

Týždeň mobility prináša zľavy v cestovaní

Prímestská autobusová doprava

Žilinský kraj sa aj tento rok zapojí do európskeho týždňa mobility. Zľavy sa budú týkať všetkých cestujúcich, ktorí zaplatia jednosmerné obyčajné cestovné. Cestovanie prímestskými autobusmi, ktoré financuje ŽSK vo verejnom záujme bude lacnejšie o 31 až 47 percent v závislosti od prejdenej vzdialenosti. Využívaním udržateľných spôsobov dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z nášho kraja príjemnejšie miesto pre život a prácu. ŽSK sa do týždňa mobility so zľavami v prímestských autobusoch zapojil aj minulý rok, vtedy zaznamenal nárast počtu cestujúcich o 26 percent.

Mestská hromadná doprava

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility sa do kampane aktívne zapojí aj Mesto Žilina s Dopravným podnikom mesta Žiliny s.r.o. Pri tejto príležitosti bude mestská hromadná doprava v Žiline dňa 22.9.2019 BEZPLATNÁ pre všetkých cestujúcich. Bezplatnú prepravu MHD budú môcť cestujúci využiť na všetkých linkách MHD v čase od 00:00 hod. do 24:00 hod.

Železničná doprava

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., podporuje Európsky týždeň mobility zľavami 50% z obyčajného cestovného 2. triedy vo vlakoch Os a REX na celom Slovensku . Ponuka platí 16. - 22. septembra 2019 (7 dní, pondelok až nedeľa). 

Ďakujeme všetkým, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie.